VUUR + Votum / 17.02.2018 / Klub Żaczek / Kraków

Już za niespełna tydzień w Krakowie po raz drugi wystąpi zespół VUUR, na którego czele stoi niepowtarzalna Anneke van Giersbergen. Najpiękniejszy według mnie głos rockowy wspierany czeterami świetnymi muzykami wyruszył w trasę jako headliner już kilka dni temu rozpoczynając swoją drogę w Anglii a dokładnie w Leeds. Holenderski kwintet promuje swój debiutancki album “In This Moment We Are Free – Cities” wydany w październiku zeszłego roku. Pierwszy polski występ zespołu miał miejsce właśnie w 2017 roku w klubie Studio. Wtedy VUUR występował jako support formacji Epica. Wtedy Anneke van Giersbergen mówiła:

“Jesteśmy teraz w trasie Epicą i bardzo cieszymy się, że możemy występować w tak dużych klubach od razu po wydaniu naszej pierwszej płyty. Jednak co najmniej tak samo czekamy na luty przyszłego roku, gdy zagramy jako headliner. Na setliście przyszłorocznych koncertów znajdzie się materiał z naszej płyty, oraz kilka moich ulubionych kawałków z katalogu mojej muzycznej przeszłości.”

Z pewnością więc warto pojawić się w najbliższą sobotę w krakowskim klubie Żaczek, który będzie gościł ten ciekawy progresywny projekt.

Dodatkowym powodem do odwiedzin w klubie Żaczek jest występ rodzimej gwiazdy sceny progresywnej, która ostatnimi koncertami zgłasza aneks do bycia jedną z najlepszych grup europejskiego a może i światowego prog-metalu. Zespół Votum rozpoczął występy wraz z VUUR-em od wczoraj w Bochum i będzie mu towarzyszyć do samego końca tej trasy i mam nadzieję, że ilość ich fanów w miastach Niemiec, Czech, Węgier, Włoch i Szwajcarii zwiększy się znacznie.

Na koncert zapraszają połączone siły Knock Out Productions i Iron Realm Productions.

Poniżej zamieszczam rozpiskę zbliżającego się koncertu:

19:00 – Drzwi
20:20-21:00 – Votum
21:20-… – Vuur

Bilety w cenie 65 zł (w przedsprzedaży) i 75 zł (w dniu koncertu).

Sprzedaż internetowa: https://sklep.knockoutprod.net

Bilety kolekcjonerskie do nabycia w Krakowie w Klubie Żaczek (Aleja 3 Maja 5) oraz w sklepie Metalshop (ul. Długa 17).

Views: 181

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.