The Vintage Caravan, Volcanova / Gdańsk, Warszawa / 2-3.11.2023

Islandzcy adepci odurzonego psychodelikami stoner rocka wystąpią 2 listopada w Gdańsku oraz dzień później w Warszawie. Spodziewajcie się kultu riffu i podróży w głąb siebie! Grupa promuje obecnie wydawnictwo “Monuments” sprzed dwóch lat. W trasie wesprą ją ich stonerowi krajanie z Volcanova, którzy w ubiegłym roku wydali EP-kę “Cosmic Bullshit”. Kilka słów o każdej z formacji poniżej:

  • The Vintage Caravan musieli się nieźle napocić, by zdobyć popularność, ale od czasu wydanego w 2015 roku “Arrival” słusznie uznaje się ich za mistrzów w temacie współczesnego retro. Załoga z mroźnej Islandii już dawno temu wypracowała wzorową mieszankę wszystkiego, co świadczyło o wielkości rocka sprzed kilku dekad. Potrafią wykrzesać żar i energię hard rocka, wszystkie stonerowe riffy mają w małym palcu, a gdy już dostarczą adrenaliny, to ruszają w psychodeliczne wędrówki, których destynacji nie zna nikt. Nic dziwnego, że jeżdżą w wielkie trasy po całym świecie, bo taką machinę chce zobaczyć po prostu każdy;

  • Volcanova – jako główny wzór podają pionierów pustynnego rocka z Kyuss i już samo to daje niezły ogląd na ich twórczość. Ten skład gęsto czerpie z dziedzictwa idoli, ale nie chodzi o kopiowanie melodii czy riffów w skali 1:1, a o podejście. To stoner żywy, tchnięty duchem rock’n’rolla i przejrzysty – propozycja idealna zarówno pod koncertowe pląsy, jak i luzacką domówkę czy jazdę autem. Taka uniwersalność jest skarbem.

Koncerty powyższych formacji odbędą się dokładnie w następujących miejscach:

  • Klub Drizzly Grizzly (Gdańsk) – 2.11.2023 (czwartek), bilety w cenie: 79/89 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu;

  • Klub Hydrozagadka (Warszawa) – 3.11.2023 (piątek), bilety w cenie 79/89 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu.

  • Bilety możecie nabyć w tych miejscach: Gdańsk oraz Warszawa. W imieniu organizatorów czyli Knock Out Productions oraz klubu Drizzly Grizzly serdecznie zapraszamy.

    Views: 43

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.