Rival Sons / Warszawa, Poznań / 05-06.11.2023

Już za nieco ponad miesiąc do Polski zawita po raz kolejny zespół Rival Sons, który na dobre zaskarbił sobie serca polskich fanów.

Rival Sons grają rock ‘n’ roll w najczystszej postaci, bez pretekstów i udawania. Zamiast tego, po prostu podłączają się do prądu, nastawiają się i podążają własną ścieżką. Po drodze stworzyli uznaną przez krytykę dyskografię, zawierającą Pressure & Time [2011], Head Down [2012], Great Western Valkyrie [2014], Hollow Bones [2016] i Feral Roots [2019].  Ostatni z nich reprezentował twórczy i wysoki poziom, zdobywając parę nominacji do nagrody GRAMMY® w kategoriach “Najlepszy album rockowy” i “Najlepszy występ rockowy” za singiel “Too Bad”. Wznosząc zespół na kolejny poziom, “Do Your Worst” wspiął się na #1 w Rock Radio jako ich największy dotychczasowy hit, osiągając liczbę 60 milionów streamów. Mówiąc o ich wpływie, Rolling Stone stwierdził, że “Rival Sons zrobili wszystko, aby wprowadzić nowych fanów do rocka”.  Poza tym, że dzielili sceny ze wszystkimi, od Black Sabbath, The Rolling Stones i AC/DC do Guns N’ Roses i Lenny’ego Kravitza, rozpalili programy telewizyjne, takie jak The Late Late Show with James Corden. W 2021 roku uruchomili własną wytwórnię Sacred Tongue Recordings dystrybuowaną przez Thirty Tigers i uczcili dziesiątą rocznicę wydania Pressure & Time, wykonując album w całości po raz pierwszy podczas udanej trasy koncertowej. Ostatecznie, Rival Sons nie są po to, by powiedzieć ci dokładnie co masz myśleć lub czuć (to zależy od ciebie), ale dadzą ci niezłą zabawę, jeśli tylko im na to pozwolisz. Ta zabawa jest pełna zwrotów i zakrętów jak nigdy dotąd – na ich siódmym pełnym albumie DARKFIGHTER [Low Country Sound / Atlantic Records], rozpoczętym przez singiel “Nobody Wants to Die”.

Album ten jak się okazało jest pierwszą częścią dwupłytowego wydawnictwa, którego druga część “Lightbringer” ujrzy światło dzienne już 20 października a promują go dwa single: “Sweet Life” oraz “Mercy”.

Rival Sons wystąpią w naszym kraju w Warszawie (Klub Stodoła) oraz Poznaniu (B17) odpowiednio 5 i 6 listopada. Bilety na te wydarzenia w cenie 119 złotych możecie zakupić w tych miejscach: Warszawa oraz Poznań a także bezpośrednio na portalach biletowych: Ticketmaster oraz eBilet.pl.

W imieniu Live Nation oraz klubów serdecznie zapraszamy na powyższe koncerty.

Views: 55

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.