Moonrise / GBP w Przeciszowie / 9.12.2023

Tegoroczny sezon fotograficzny (prawdopodobnie) zakończymy w miejscu tak bardzo przyjaznym dla Maj Music. Jednym z tegorocznych sukcesów jest podjęcie współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Przeciszowie i jej dyrektorem Łukaszem Fuczkiem. Po rewelacyjnym występie Macieja Mellera ośrodek idzie za ciosem i zaprasza na koncert zespołu Moonrise. Gratka to nie lada bo niezbyt często formację można zobaczyć na scenach koncertowych naszego kraju (w tym roku zagrali jeden koncert w Polsce według mojej wiedzy). Poniżej kilka słów o zespole.

Muzyka Moonrise oscyluje wokół nostalgii a’la Porcupine Tree, połączonej z melodią i harmonią, znaną choćby z muzyki Camel i Marillion. Sam lider Kamil Konieczniak zresztą, przyznaje się do fascynacji tymi zespołami. Muzyka zespołu została dostrzeżona również poza granicami naszego kraju, szczególnie w Holandii, Danii, czy w Niemczech, gdzie grupa cieszy się ogromną popularnością i właśnie tam najczęściej można posłuchać jej muzyki na żywo.

Początki Moonrise sięgają 2008 r., kiedy to Kamil z pomocą przyjaciół nagrał płytę „The Lights of a Distant Bay”, która zaoferowała muzykę z pogranicza klimatycznego neo-progresywnego rocka, pełną melodyjnych partii gitary i syntezatorów, uzupełnionych niesamowitą linią wokalną. Kolejne dwie płyty, które pojawiły się w 2009 i 2012 r. stanowiły rozwinięcie i uzupełnienie brzmień z pierwszej produkcji. Najnowsza płyta „Travel Within” sięgnęła geniuszu! Te elektro-atmosferyczne zapachy wynurzające się z nowoczesnego nurtu neo-prog, w których czuć nutę klasycznego rocka, przyprawione zwiewną kompozycją i wzmocnione krystalicznym wokalem Marcina Staszka, przypominającym wielkich wokalistów lat osiemdziesiątych, zadowolą najbardziej wyrafinowanego smakosza muzyki rocka progresywnego. Lekkie dźwięki syntezatora, elektryzujące gitary i niesamowity wokal, pozwalają muzyce zachować płynność i lekkość. Ten atmosferyczny rock, zachowując ducha lat 80. i 90., zabiera słuchaczy w podróż jednocześnie oddychającą nowoczesnością i tchnącą zapachem tego, co klasyczne.

Bilety w cenie 50 złotych możecie nabyć w następujących miejscach:

  • Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie, 32-641 Przeciszów, ul. Długa 6 – rezerwacja telefoniczna pod numerem 33 8413270 wew.21 lub poprzez e-mail: biblioteka@gbprzeciszow.pl

  • Sklep RockSerwis.pl – Bilety Moonrise

Maj Music jako jeden z patronów medialnych serdecznie zaprasza na ten wyjątkowy koncert wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Przeciszowie. Do zobaczenia!!!

Views: 117

2 myśli na “Moonrise / GBP w Przeciszowie / 9.12.2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.