Architects, While She Sleeps, Loathe / Atlas Arena, Łódź / 03.02.2024

Rozpoczynamy pierwsze zapowiedzi na rok 2024. Po spokojnym styczniu będziemy próbować pojawić się na koncercie zespołu Architects, którzy szturmem wchodzą na rynek metalcore’u na świecie. Również w Polsce mają już swoich oddanych fanów co można było zobaczyć w zeszłym roku na Letniej Scenie Progresji. W lutym w łódzkiej Atlas Arenie Architekci pojawią się w doborowym towarzystwie formacji: While She Sleeps oraz Loathe. Poniżej kilka informacji o wszystkich zespołach:

  • Architects (Wielka Brytania) – rzadko się zdarza, by zespół w ciągu niespełna roku spotkał się z tak przytłaczającym odbiorem, że z rozmiarów klubowych przeskakuje do halowych. Architects ta sztuka się udała. Brytyjscy rewolucjoniści metalcore’u zaprezentują w Łodzi przeboje z “The Classic Symptom of a Broken Spirit”, o której w core’owym światku (i nie tylko) mówili chyba wszyscy. Ten album wzbudził mnóstwo kontrowersji, ale i ekstatycznych opinii, a właśnie w taki sposób można wejść na szczyt. Architects są niego coraz bliżej. Zdziwieni? Niepotrzebnie. Mając na podorędziu takie hity i tak brawurowe podejście do tworzenia sami skazali się na sukces. Ostatnim wydawnictwem czwórki z Brighton jest singiel “Seeing Red” z zeszłego roku. Aktualny skład zespołu to: Sam Carter (wokal), Dan Searle (perkusja), Alex “Ali” Dean (gitara basowa) oraz Adam Christianson (gitara);

  • While She Sleeps (Wielka Brytania) – jest jednym z zespołów, które spokojnie można podawać za przykład dobrego prowadzenia kariery w metalcore’owym światku. Grają od lat, ich pozycja nie topnieje, a w dodatku muzycznie nie zawodzą. Niezmiennie orbitują dookoła metalcore’owego trzonu, lecz z biegiem lat coraz chętniej dają dojść do głosu innym wpływom, jednocześnie brzmiąc przy tym spójnie, bez utraty na jakości. Bo obecnie wciąż potrafią przywalić, trzasnąć niesamowity breakdown, ale do tego dochodzą świetne melodie, alt-metalowe przebojowe struktury i nawet odrobina nu-metalu. Godny podziwu skład tworzą od samego początku: Sean Long (gitara prowadząca, wokale), Aaran McKenzie – (gitara basowa, wokale), Adam “Sav” Savage – (perkusja), Mat Welsh (gitara rytmiczna, klawisze, wokale) oraz Lawrence “Loz” Taylor na głównym wokalu, który dołączył do składu w 2009 czyli trzy lata po założeniu formacji. Zespół tą trasą będzie wprowadzał fanów w tajniki nowego albumu o tytule “Self Hell”, którego oficjalna premiera będzie miała miejsce 29 marca bieżącego roku;

  • Loathe (Wielka Brytania) – różnorodność ponad wszystko – tak można by opisać muzykę pochodzącego z Liverpoolu, Loathe, w której znajdziecie wszystko. Brytyjska załoga nie gryzie się w język i nie tonuje własnych ambicji. Metalcore’ową tkankę uzupełniają wpływami od shoegaze’u aż po repetytywne drony i w każdej z tych konwencji sprawdzają się wzorowo, jak na zawodowców przystało. Panowie mają na swoim koncie cztery albumy a występują aktualnie w składzie: Kadeem France (wokal), Erik Bickerstaffe – (gitara, wokal, instrumenty klawiszowe), Sean Radcliffe (perkusja) i Feisal El-Khazragi – (gitara basowa, klawisze, wokal).

Koncert zapowiada się piorunująco a my w imieniu własnym oraz organizatora czyli Knock Out Productions zapraszamy na początek lutego do łódzkiej Atlas Areny. Bilety w cenie od 219 złotych możecie nabyć w tym miejscu: https://www.ebilet.pl/muzyka/hard-heavy/architects.

Views: 43

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.