David Cross Band / Katowice, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Warszawa / 21-25.02.2024

Dokładnie za miesiąc rozpocznie swoją mini trasę po Polsce znany i lubiany David Cross wraz ze swoim zespołem. Podczas ostatniej wizyty w Inowrocławiu David został bardzo ciepło przyjęty i dlatego też powraca do naszego kraju na serię koncertów. Poniżej prezentujemy więcej informacji o artyście.

David Cross to angielski skrzypek, klawiszowiec, kompozytor, wykładowca London Metropolitan University. Znany jako muzyk super grupy King Crimson, z którą współpracował w latach 1972-1974. Pozostawił wkład w trzech klasycznych albumach King Crimson: “Larks’ Tongues in Aspic”, “Starless and Bible Black” oraz “Red”. Na polskiej trasie zespół David Cross Band zaprezentuje materiał z płyty King Crimson “Larks’ Tongues In Aspic”, od wydania której minęło niedawno dokładnie pięćdziesiąt lat! W programie koncertu nie zabraknie także materiału z wydanej w 2023 roku nowej płyty David Cross Band, “Ice Blue, Silver Sky”. Znajdują się na niej zupełnie nowe kompozycje oraz wyjątkowe interpretacje klasycznych utworów King Crimson, takich jak “Exiles” i “Starless”.

Muzyk wystąpi w następujących miejscach:

  • 21.02.2024 – Katowice, Kinoteatr Rialto

  • 22.02.2024 – Wrocław, Sala koncertowa Radia Wrocław

  • 23.02.2024 – Poznań, Centrum Kultury Zamek

  • 24.02.2024 – Bydgoszcz, Kuźnia

  • 25.02.2024 – Warszawa, Hybrydy

Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 19 a bilety w cenach 179 zł (przedsprzedaż) oraz 199 zł (w dniu koncertu) możecie zakupić w następujących miejscach:

Wraz z organizatorem czyli Art Muza serdeczne zapraszamy na te “karmazynowe” wieczory.

Views: 52

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.