DOOL, Hangman’s Chair / Poznań, Kraków / 17-18.10.2024

Zespoły DOOL i Hangman’s Chair ruszą w co-headlinerską trasę, której dwa przystanki będą miały miejsce w naszym kraju. Oba zespoły zagrają 17 października w poznańskich 2Progach oraz 18 października w krakowskim Hype Parku.

DOOL i Hangman’s Chair to lineup obowiązkowy dla miłośników szarych, ponurych barw w rocku i metalu. DOOL wkrótce zawojuje scenę na Mystic Festival, prezentując utwory z wydanego w kwietniu „The Shape of Fluidity”. Hangman’s Chair przypomni za to, jak potężnie potrafi zabrzmieć na żywo, co udowodnili m.in. w zeszłym roku u boku Igorrr – ich ostatni krążek to „A Loner” z 2022 roku. Kilka słów na temat obu zespołów poniżej:

  • DOOL (Holandia) – na poprzedniej płycie pokazali nam astralną krainę, do której trafiają dobre dusze. Na najnowszej udowadniają, że zmiany są nieuchronne i musimy je akceptować. Wszystko to opakowują w szaty szykownego i pełnego melancholii dark rocka. Co to znaczy? W ich przypadku sporo rzeczy. DOOL obejmuje zarówno mantryczną wibrację rocka psychodelicznego, jak i hardrockowy drive, odrobinę gotyckiej emfazy czy nawet bogactwo smaczków charakterystyczne dla rocka progresywnego. Grają piosenki na wskroś emocjonalne, szczere do bólu, a nawet największy smutek czy zwątpienie przedstawiają w piosenkowej formie. Jeśli lubicie w rocku dużo mroku, polecamy się z nimi zapoznać.

  • HANGMAN’S CHAIR (Francja) – poniekąd można uznać ich za duchowych spadkobierców Type O Negative. To bardzo podobny poziom ciężaru z przytomnym i klasowym wyczuciem przestrzeni. Ale klasyfikacja Francuzów jako cosplayerów Petera Steele’a i jego gromady byłaby już nadmiernym uproszczeniem. Hangman’s Chair potrafią bowiem bardzo wiele. Zasadzają się w dużej mierze na kroczącym posępnie doom metalu, lecz zamiast iść w klasykę, korzystają m.in. z post-metalu nadającego tym tąpnięciom właściwej potęgi i nieco bajkowego posmaku. Równie blisko jest im także do shoegaze’u, z którego biorą głównie z wolna rozpływające się partie gitar. Może was nie rozweselą, ale zahipnotyzują w trymiga.

Bilety na koncert będą dostępne w sprzedaży 24 maja o 10:00 w KnockOut Music Store. Ich ceny będą następujące: 99/109 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu. Serdecznie zapraszamy w imieniu własnym jaki i organizatora, którym jest Knock Out Productions.

Views: 17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.