Uwielbiana przez polską publiczność grupa Scorpions – niemiecka ikona muzyki rockowej powraca do naszego kraju na dwa koncerty. Okazja jest zacna ponieważ zespół obchodzi 60-lecie istnienia. Koncerty odbędą się w znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu – ERGO Arenie (16.06.2025) oraz krakowskiej Tauron Arenie (18.06.2025). Wydarzenia są organizowane przez agencję koncertową Prestige MJM a bilety możecie zakupić na oficjalnej bileterii agencji BiletSerwis. Linki udostępniamy Wam poniżej:
- Gdańsk/Sopot – https://sklep.biletserwis.pl/gdansk_sopot
- Kraków – https://sklep.biletserwis.pl/krakow
Serdecznie Was zapraszamy na oba te wydarzenia a poniżej kilka słów o zespole:
Scorpions – to kwintesencja najlepszego rocka. Klaus Meine, Rudolf Schenker, Matthias Jabs, Mikkey Dee i Polak Paweł Mąciwoda udowadniają, że mimo ekspansji wciąż nowych gatunków i wykonawców, ich muzyka sama się broni i nie ulega modom. Od sześciu dekad zespół nie tylko kształtuje brzmienie rocka, ale także odzwierciedla zmiany zachodzące w społeczeństwie. Scorpions tworzyli muzykę pełną pasji i emocji, stając się głosem pokolenia i symbolem nadziei, który nie traci na aktualności. Przez lata zespół nagrał największe rockowe przeboje, które wcale się nie starzeją, a nawet nabierają nowego znaczenia. Hymn „Wind of Change” zainspirowany wydarzeniami w Europie Środkowo-Wschodniej w 1989 roku oraz upadkiem Muru Berlińskiego, od 2022 roku Klaus Meine śpiewa o Ukrainie, która czeka na swój wiatr zmian. Zmodyfikowanym słowom piosenki towarzyszyło rozwinięcie flag polskiej i ukraińskiej na pamiętnym koncercie w Krakowie przed dwoma laty.
Przez dziesięciolecia niemiecka maszyna wyprodukowała 27 albumów, które sprzedano w ponad 100 milionach egzemplarzy. W pierwszej dziesiątce Billboardu Scorpions umieścili aż siedem przebojów! Są posiadaczami srebrnych, złotych i platynowych oraz multiplatynowych płyt. Zagrali tysiące koncertów w niemal każdym zakątku globu. Klaus Meine i spółka są zdecydowanie najbardziej utytułowanym zespołem rockowym w Europie kontynentalnej, niemiecką marką rozpoznawalną na całym świecie, tak samo jak logo Mercedesa. Z okazji niesamowitego jubileuszu zespół przygotował specjalny program koncertowy, który przypomni największe hity zespołu. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć utwory, które stały się hymnami pokoleń – od refleksyjnego i wspomnianego już „Wind of Change”, po elektryzujące „Rock You Like a Hurricane” rozgrzewające tysiące fanów na największych arenach świata. Nie zabraknie pewnie także takich klasyków jak „Still Loving You”, „Send Me an Angel”, „Big City Nights”, „No One Like You”, „Holiday” czy “The Zoo”. To właśnie dzięki tym niepowtarzalnym brzmieniom Scorpions kochani są przez kilka pokoleń fanów i podziwiani od dziesięcioleci.
Views: 15

