Festiwal Muzyki Artrockowej ILUZJE / 30.09.2017 / Żory

Już w najbliższą sobotę t.j. 30.09.2017 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbędzie się pierwszy żorski Festiwal Muzyki Artrockowej ILUZJE.

Na scenie będzie można usłyszeć zespoły: skoczowski Batalion D’Amour, powstały w ’89 roku i największe sukcesy świętujący na przełomie millenium, kojarzony głównie ze sceną gotycką czy dark wave, koncertujący niejednokrotnie na festiwalach np. Castle Party czy kiedyś Hunter Fest w Szczytnie. BDA ma na swoim koncie 6 płyt długogrających, ostatnią z nich zatytułowaną  „Fenix” wydano w 2016r., można rzec, że po latach letargu BDA odrodził się z popiołów. 😉

Działający od 2011 roku wodzisławski WALFAD – We’re Looking For A Drummer, to ludzie młodzi, ambitni – 3 wydane krążki w tak krótkim czasie mówią same za siebie, z sukcesami – mający w swoim dorobku koncerty z przedstawicielami polskiej i zagranicznej sceny prog czy artrockowej (whatever, nie szufladkujmy 😉 ), śpiewający utwory w języku polskim jak i angielskim (odrobina prywaty: Co mnie się osobiście bardzo podoba, choć to teraz mało popularne 😉 ).

Gospodarze, zespół HEGEMONY powstał w połowie 2012r., łączy w sobie wpływy rockowe, metalowe, progresywne, klasyczne czy orientalne.  Mają już w swoim dorobku minialbum „Ballads & Threnodies” wydany w zeszłym roku, a prace nad wydaniem longplaya trwają.

Ostatni będą pierwszymi 😉 Wiadomo, nikt nie chce grać pierwszy, ale … sobotni wieczór ILUZJI otworzy powstała w 2013r. w Katowicach grupa Here On Earth. (Czyli z tego jak Panowie dali się poznać na wcześniejszych koncertach czy festiwalach można się spodziewać otwarcia z przytupem). Zespół to ambitny i ma się wrażenie, że stawiający sobie wysoko poprzeczkę. Mościli Panowie swój debiutancki album In Elipsis” (zawierający 8 utworów) przez 2,5 roku (Po drodze w wersji elektronicznej wydając EP-kę Day one” z 4 utworami, które miały przybliżyć publiczności twórczość HoE), by finalnie wydać go własnym sumptem wiosną 2016 roku.

Plan wieczoru:

18:00 otwarcie
18:30-19:10 Here on Earth
19:25-20:05 Hegemony
20:20-21:05 Walfad
21:30-22:30 Batalion D’Amour

Bilety w cenie 20zł do nabycia w kasie MOK w Żorach lub na Ekobilet.

My się tam na pewno pojawimy i w imieniu swoim i zespołów ZAPRASZAMY!

 

Views: 166

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.