Walfad – Miejski Ośrodek Kultury, Żory, 30.09.2017

Wiele lat temu poznałem taki zespół o nazwie Walfad. To było dokładnie 20 października 2012 roku w odradzającym się obecnie klubie Studio. Na co dowód mam poniżej:

To były początki. 18-letni wtedy Wojtek Ciuraj (pamiętam jak dziś) miał jeszcze problemy z wokalem. Może to trema była bo w końcu zespół brał udział w konkursie w ramach festiwalu “Sophiscapes”. Może pierwszy wielki sukces bo Walfad został wybrany spośród wielu zespołu do konkursu głównego. Trudno powiedzieć. I od tego czasu jakoś mi się z zespołem nigdy nie składało pomimo, iż drugi album bardzo mi się podobał. W szczególności w wersji polskiej. No i spotykamy się po niespełna pięciu latach od tego wydarzenia w Żorach. Cieszyłem się właśnie z powodu tej naszej muzycznej rozłąki. Zresztą chciałem nabyć promowaną płytę “Momentum”, której jeszcze w płytotece nie miałem.

Tego wieczoru zaskoczony zostałem dwukrotnie. Najpierw przez Wojtka Ciuraja seniora, który mnie po prostu poznał choć nigdy nie zostaliśmy sobie przedstawieni. Mnie jednak takie sytuacje nadal zadziwiają ale są jednocześnie bardzo miłe. Drugie zaskoczenie to był już sam koncert. Był to najlepszy występ wieczoru w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach. Rozwój zespołu w przeciągu tych 5 lat jest niebotyczny. Muzycznie to zupełnie inna liga. Dobrze zrobiło wsparcie w postaci Krzysztofa Walczyka wypożyczonego z Brain Connect, który dodał kolorytu utworom swoimi wstawkami klawiszowymi. Wszystko to działa jak jeden wielki zgrany kolektyw. Rewelacyjne wykonania “Liści” i “Dum Spiro Spero” gdzie pojawiły się tak fantastyczne jak i spontaniczne jamy to ja dawno nie słyszałem. Głos Wojtka też nabrał odpowiedniej barwy. Nie jest to już ten przestraszony chłopak z Wodzisławia Śląskiego a pełnoprawny frontman zespołu. Zresztą z niecierpliwością czekam na jego płytę solową, która już na dniach ma się ukazać. Trzeba też przyznać, że świetnie się Wojtka fotografuje. Każde ze zdjęć ma w sobie to coś, że chcesz robić następne. Poniżej zobaczycie sami. Serdecznie zapraszam na galerię z koncertu w Żorach i jednocześnie polecam wybrać się na któryś z koncertów zespołu na tegorocznej trasie. Pierwsza możliwość będzie już w tę niedzielę w Spodku gdy będą supportować legendę rocka – Procol Harum.

Views: 363

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.