XX – lecie Lynx Music (Albion, TRKP, Fizbers) / 22.09.2018 / Kino Kijów / Kraków

To będzie chyba najważniejszy koncert w całej historii Maj Music. Dla mnie jest to ogromne wyróżnienie bo właśnie podczas tego wieczoru będzie miała miejsce premiera drugiego albumu projektu The Ryszard Kramarski Project. A na okładce tego albumu pojawią się moje zdjęcia z klimatycznego występu zespołu podczas tegorocznej edycji ProgRockFestu w Legionowie. W kinie Kijów obok wyżej wspomnianego kwintetu pojawi się legenda krakowskiej sceny progresywnej czyli Albion oraz nadal występujący jako debiutanci wsród takich zespołów młodzi muzycy z Fizbers.

Zespół Albion zagra na “kijowskiej” scenie po raz pierwszy po 20 latach przerwy i to w oryginalnym składzie. Wydarzeniu temu będą towarzyszyć dwie premiery: nowego albumu zatytułowanego “You’ll be mine” oraz reedycji debiutanckiego albumu z 1995 roku na winylu. Jeśli chodzi o Fizbers to na ich koncie jest jeden longplay “First Mind”, który miał premierę w zeszłym roku i został ciepło przyjęty na progresywnym podwórku. Liczę, że tym razem już pewniej będą się chłopaki prezentować bo podczas poprzedniego występu widoczne było zdenerowanie nieodłączne w przypadku tak młodego zespołu.

Pomiędzy tymi dwoma zespołami wystąpi wspomniany TRKP. Karolina Leszko, Marcin Kruczek, Paweł Pyzik, Grzegorz Fieber oraz ojciec całego przedsięwzięcia Ryszard Kramarski zagrali najlepszy koncert podczas ostaniego festiwalu w Legionowie i to spowodowało, że mój apetyt wzrósł. Wierzę, że w tak pięknych okolicznościach jakim jest sala krakowskiego kina Kijów usłyszymy koncert na miarę występów europejskich i światowych tuzów. Ja po cichu liczę, że formacja zagra w całości “Małego Księcia” bez żadnych przerw. W końcu tak powinno się odtwarzać koncept album. Ale o tym przekonamy się już za dwa dni.

Views: 722

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.