Hengelo / 29.01.2019 / Śląska Prohibicja / Katowice

W najbliższy wtorek Maj Music rozpocznie sezon koncertowy. Można powiedzieć, że w końcu bo jakoś tak wcześniej nie było okazji. Oczywiście mieliśmy być na Prog On Days no ale skoro festiwal został przeniesiony na luty to pierwszy tegoroczny przystanek koncertowy będzie w Katowicach. A w nich spotkamy się z jednym z naszych ukochanych lokalnych zespołów czyli Hengelo, które to rozpoczyna swoją tegoroczną trasę, gdzie będzie prezentować utwory ze swojej nadchodzącej, debiutanckiej płyty.

Hengelo poznałem dokładnie rok temu gdy zajrzałem na koncert do katowickiego Pałacu Młodzieży. I wtedy zakochałem się od pierwszego usłyszenia. EP-ka “Hungry Eyes” od tego czasu pojawiała się w moich słuchawkach czy też głośnikach niezliczoną ilość razy. Potem zaraziłem ich muzyką Magdę i już razem pojawiliśmy się na ich koncercie podczas “Katowice grają dla Aleppo”. Później jakoś drogi nam się nie skrzyżowały lecz w końcu teraz nadarzyła się okazja aby się z chłopakami spotkać. Pierwszy klubowy koncert w tym roku (bo zagrali już na WOŚP w Katowicach) odbędzie się w Śląskiej Prohibicji znajdującej się w dzielnicy Nikiszowiec.

Zespół Hengelo jeśli jeszcze ktoś nie słyszał to zespół grający rocka alternatywnego ze szczyptą art i modern rocka. Ja tam również zauważam trochę rocka progresywnego. Panowie istnieją od lutego 2016 i w tym czasie udało im się zaistnieć m.in. na Woodstocku czy w projekcie “Dzielnica Brzmi Dobrze” organizowanym przez Miasto Katowice. To pasmo sukcesów mam nadzieję będą kontynuować w roku 2019. Już teraz wiemy, że Hengelo zagra kilka koncertów w Polsce a część z nich na trasie z zespołem Happysad. Jeśli więc nie macie planów na najbliższy wtorek to zapraszamy na koncert do Katowic bo zapewne będzie się dużo działo.

Views: 188

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.