Haken + VOLA & Bent Knee / 27.02.2019 / Kwadrat / Kraków

Już jutro wraz z ProgRock.org.pl oraz KnockOut Productions zapraszamy na wieczór z prog-metalem i art rockiem w najlepszym wydaniu. W krakowskim klubie Kwadrat pojawią się brytyjscy mistrzowie progowych dźwięków czyli grupa Haken. Panowie są właśnie w trasie “European Vector Studies 2019” podczas której promują bardzo dobrze przyjęty zeszłoroczny album “Vector”, który był również brany pod uwagę w naszym podsumowaniu roku. Niewiele zabrakło do pierwszej dziesiątki. Na swoim koncie zespół ma już pięc albumów długogrających, jeden koncertowy i rewelacyjną EP-kę “Restoration” z genialną suitą “Crystallised”, którą to wykonali na bis podczas ostatniej wizyty w Polsce podczas Warsaw Prog Days 2016.

Ach co to był za występ. Maj Music miał przyjemność widzieć ten zespół widzieć dwa razy lecz pierwszy z nich chciałbym puścić w niepamięć bo podczas festiwalu Ino-Rock w 2014 roku, ktoś akustykowi nastąpił na ucho i najlepiej ten koncert było słychać… w Toi Toi’u. Naprawdę było za głośno i jakbyśmy dostali jedną wielką falą dźwiękową. Na szczęście podczas warszawskiego koncertu wszystko brzmiało wspaniale. We rewelacyjnej formie wokalnej był Ross Jennings a reszta świetnie go uzupełniała. Tak jak już wcześniej wspomniałem wykonanie “Crystalised” to było jedno z najlepszych wykonań utworów na żywo, które słyszałem w swoim życiu. Dlatego też bardzo się cieszymy, że będziemy mogli się spotkać z szóstką z Londynu już jutro.

Jako uzupełnienie wieczoru wystąpią jeszcze dwa supporty. Pierwszym z nich jest pochodzący z Kopenhagi kwartet VOLA grający mieszankę prog-metalu, djentu i elektroniki. Udało mi się dzisiaj przesłuchać ich ostatni album “Applause Of A Distant Crowd” wydany w 2018 roku i nie powiem jest obiecująco. Zobaczymy co jutro zaprezentują podczas swojego 45-minutowego setu. Drugim zespołem, który ma rozgrzać publiczność jest amerykański Bent Knee. Z informacji znalezionych w internecie wykonuje art rock. Będzie to też jedyny zespół tego wieczoru z żeńskim wokalem. W tym wypadku nie sprawdzałem co zespół prezentuje. Może będzie to miłe zaskoczenie. Szykuje się więc kilka godzin na wysokim, muzycznym poziomie. Jeśli więc jeszcze ktoś nie ma planów na jutrzejszy wieczór to zapraszamy. Jeszcze jakieś bilety powinny być na bramce.

Views: 126

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.