Mystery / 05.04.2019 / OK Andaluzja / Piekary Śląskie

Już w najbliższy piątek dzięki współpracy z wydawnictwem Oskar ponownie zawita do Polski szóstka przesympatycznych kanadyjczyków z zespołu Mystery. Tym razem będzie można ich zobaczyć w trzech miastach. Wszystko rozpocznie się w najbardziej rozpoznawalnym ośrodku muzyki progresywnej na Śląsku czyli w Ośrodku Kultury Andaluzja. Później panowie odwiedzą festiwal ProgRockFest w Legionowie a na zakończenie zagrają w Poznaniu w klubie Blue Note. Ten ostatni występ zostanie zarejestrowany na potrzeby kolejnego wydawnictwa live.

Ostatni raz Mystery gościło w Polsce w ramach trasy promującej świetny album koncertowy “Second Home” z 2017 roku na Ino Rock Festiwalu. Ja osobiście miałem straszny niedosyt po tym koncercie. Występ trwał niewiele ponad godzinę co jak dla mnie było za krótko. Oczywiście jednak będę pamiętał wykonanie A Song for You” – utworu, który w moich rankingach wszechczasów zawsze będzie bardzo wysoko.

Tym razem usłyszymy zapewne obszerne fragmenty ulubionego albumu zagranicznego 2018 roku według Maj Music czyli “Lies and Butterflies”. Najbardziej oczekuję na “Chrysalis”, który tak często pojawiał się na mojej playliście w ubiegłym roku. Myślę że możemy też liczyć na utwory z debiutu zespołu “Theatre of the Mind” który niedawno został wznowiony. My pojawimy się w zaprzyjaźnionych Piekarach Sląskich gdzie zawsze miło gościć nam u Pana Dyrektora Piotra Zalewskiego. Jeśli jeszcze nie macie biletu to zakupcie czym prędzej bo już zapewne wiele nie zostało.

Views: 571

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.