Jesienno – zimowy sezon koncertowy 2019 w OK Andaluzja

Już tylko kilka dni pozostało do otwarcia sezonu koncertowego w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich. A zapowiada się zacnie tak sam początek jak i dalsze wydarzenia, które będę się odbywały w popularnej “Andzie”. Poniżej lista najbliższych wydarzeń z krótkimi opisami:

    • STEVE BOLTON – sezon otworzy znany z występów w takich zespołach jak Atomic Rooster czy The Who oraz ze współpracy z Paulem Young’iem gitarzysta Steve Bolton. Aktualnie występuje po reaktywacji wraz z Atomic Rooster przeplatając te występy solowymi, na których wykonuje klasyki rock and rolla. W repertuarze pojawiają się utwory m.in. The Beatles, The Rolling Stones, Johnego Casha, Pink Floyd czy Boba Dylana. Sam artysta dodatkowo okrasza to wieloma często zabawnymi historiami ze swojej długoletniej kariery pomiędzy poszczególnymi utworami. Jako support wystąpi zespół TakaKarma, któy jest laureatem wyróżnienia Piekarskiego Przeglądu Amatorskich Twórczości Muzycznych SPI NIE ŚPI 2019. Bilety w przedsprzedaży kosztują 40 złotych zaś w dniu koncertu będą o 10 złotych droższe.

    • NYLON METAL (NYLONOWE IRON MAIDEN) – dzień po emocjach związanych z gitarą elektryczną będzie czas na kolejną dawkę ciekawego grania lecz już oprawie akustycznej. 20 września do Andaluzji zawita wirtuoz gitary klasycznej i flamenco Thomas Zwijsen. Aktualnie występuje on w duecie wraz ze skrzypaczką Wiki Krawczyk i promuje swój nowy album “Nylon Metal II” wydany w sierpniu tego roku. Thomas koncertuje cały czas od 6 lat na całym świecie. Zagrał już ponad 600 koncertów, od Azji po Amerykę Południową, w tym występując z byłym wokalistą Iron Maiden, Blaze’em Bayley’em. Niejednokrotnie występował już także w Polsce, za każdym razem przyciągając wiernych fanów rocka. W jego interpretacji będzie można usłyszeć utwory takich zespołów jak wcześniej wspomniany Iron Maiden, System of a Down, Kiss czy DIO. Gitarzyście podczas piekarskiego koncertu będzie towarzyszyć pochodzący z Warszawy kwartet Scream Maker. Bilety w cenie 30 złotych w przedsprzedaży można zakupić w Andaluzji lub przez Ticketportal. W dniu koncertu bilety będą dostępne w cenie 40 zł.

    • RETROSPECTIVE – leszczyńska grupa ponownie zawita w gościnne progi Andaluzji. Tym razem zespół Retrospective będzie promował swoje najnowsze dzieło o tytule “Latent Avidity”, który swą premierę będzie miał już 17 września. A podczas całej trasy będą im towarzyszyć wyjątkowi goście. Starsabout to mistrzowie melancholijnych dźwięków z Białegostoku. Drugim gościem będzie pochodzący z Niemiec duet Melanie Mau i Martin Schnella, który zabierze nas na wycieczkę po coverach zespołów rockowych i metalowych. Bilety w cenie 30 złotych do nabycia pod tym linkiem: https://www.bilety24.pl/koncert/retrospective-starsabout-melanie-mau-martin-schnella-52292?id=256774

    • THE FLOWER KINGS & KAYAK – w grudniu czeka nas podwójnie progresywna uczta. Dzięki niezawodnemu wydawnictwu Oskar z Poznania na deskach Andaluzji i poznańskiego Klubu u Bazyla będziemy mogli zobaczyć Roiniego Stolta i jego The Flower Kings oraz legendę progresywnego grania czyli holenderski KAYAK. Ten drugi zresztą będzie występował w Polsce po raz pierwszy. The Flower Kings istnieją już 25 lat a na ten własnie rok zapowiedzieli swój nowy album “Waiting for Miracles” który zostanie wydany 8-go listopada. Dawno też nie odwiedzali naszego kraju. Ostatni raz wystąpili podczas pierwszej edycji festiwalu “Synestezje” w starym budynku klubu Studio. Wtedy promowali rewelacyjny album “Banks of Eden”. Ich muzyka (jeśli są jeszcze tacy co ich nie znają) to klasyczny prog-rock z elementami art a fani czy to Genesis czy Yes znajdą w ich repertuarze coś dla siebie. Pochodzący z Holandii KAYAK to dla wielu legenda. Grupa założona została w 1972 roku przez Tona Scherpenzeela (wieloletniego członka grupy Camel). Zespół na stałe wpisał się w kanon legend progresywnego rocka, a z recenzji wynika, że wydany w ubiegłym roku album „Seventeen” potwierdza tylko znakomitą formę twórczą muzyków.

    • PENDRAGON – Na przyszły rok zapowiedziana została jeszcze jedna petarda. Uwielbiany przez polskich fanów zespół Pendragon pod wodzą Nick’a Barett’a i Clive’a Nolana wraca do Polski z okazji 40-lecia istnienia. Podczas tej trasy w Polsce wystąpią czterokrotnie. Poza Piekarami będzie można ich usłyszeć w Bydgoszczy, Poznaniu i Łodzi w ramach festiwalu Prog On Days. Cała trasa jest zatytuowana “Love Over Fear” Tour tak jak najnowszy album, który swą premierę będzie miał w lutym 2020 roku.

Jak widać emocji koncertowych będzie dużo dlatego też serdecznie polecamy i zapraszamy na każde z wydarzeń bo warto.

Views: 143

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.