The Flower Kings + Iamthemorning, Rikard Sjöblom / 03.12.2019 / OK Andaluzja, Piekary Śląskie

Już w najbliższy wtorek i środę do Polski ponownie zawita lubiana w naszym kraju supergrupa The Flower Kings dowodzona przez mistrza muzyki progresywnej Roiniego Stolta. W ramach „December Tour 2019” Panowie zagrają w Piekarach Śląskich oraz Poznaniu. Okazja jest tym lepsza bo szwedzki kwintet 8 listopada wydał swój najnowszy, dwupłytowy album „Waiting for Miracles”.

W roli gości na trasie na początku miał wystąpić zespół Kayak niestety jednak kłopoty zdrowotne lidera grupy spowodowały, że trzeba było zmienić line-up na całą trasę. I w miejsce wcześniej wspomnianych holendrów wskoczył duet Iamthemorning oraz Rikard Sjöblom.

Zespół Iamthemorning tworzą dwie ciekawe osobowości czyli Marjana Semkina oraz Gleb Kolyadin. Pierwsza z nich jest obdarzona nieziemskim głosem zaś druga talentem instrumentalnym. Na klawiszach Gleb potrafi zagrać wszystko. Pochodzą z Sankt Petersburga i mają już w Polsce swoich fanów. W tym roku wydali bardzo dobrze przyjęty piąty już album o tytule „The Bell”.

Rikard Sjöblom zasłynął jako założyciel zespołu Beardfish, w którym gra na instrumentach klawiszowych jak i śpiewa. Od kilku lat również jest związany z brytyjską grupą Big Big Train.

Ja osobiście czekam na te tytułowe cuda, o których śpiewa Roinie Stolt na najnowszej płycie The Flower Kings. To będzie zapewne niezapomniany wieczór tym bardziej, że ostatni raz zespół w Polsce wystąpił już sześć lat temu w 2012 roku podczas „Banks of Eden Tour” i pamiętam jak dziś, że był to rewelacyjny wieczór w kolorach pomarańczy.

Zapraszamy na ten koncert serdecznie w imieniu agencji Oskar oraz Ośrodka Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich a także własnym. Bilety w cenie 125 złotych są jeszcze do nabycia na największych portalach biletowych jak i w kasie Andaluzji. W dniu koncertu również będzie możliwość kupienia biletu w cenie 140 złotych.

Views: 598

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.