Spring PROG Festival / 02.04.2022 / MDK Kazimierz / Sosnowiec

W mediach mówi się o początkach końca pandemii a świecie muzycznych festiwali pojawiło się ostatnio dużo nowych wydarzeń, które mamy nadzieję się odbędą. Pierwszą zapowiedzią jest festiwal, który mogę nazwać, że będzie jak w domu bo też będzie miał miejsce w dzielnicy Sosnowca sąsiadującej z “naszym” Zagórzem. Na Kazimierzu ogłoszono pierwszą (i wierzę w to że nie ostatnią) edycję progresywnego festiwalu o nazwie Spring PROG Festival. I odbędzie się on w stosunkowo niedawno odnowionym Miejskim Domu Kultury “Kazimierz”, który wraca do swojej świetności po wielu latach posuchy. Zespoły, które wystąpią to:

  • Less is Lessie – rewelacyjna ekipa prosto z Dolnego Śląska zaliczyła świetny, poprzedni rok. A wszystko to za sprawą doskonałego, debiutanckiego albumu “The Escape Plan”, który został zauważony w świecie muzycznym i pojawił się w wielu podsumowaniach ubiegłego roku. Zresztą w naszym “majmuzycznym” podsumowaniu również się znalazł (i wygrał w kategorii polskiej). Tym bardziej cieszy wizyta na Zagłębiu takiej formacji. Jak sami o sobie piszą: “Less Is Lessie to muzyka dla tych, którzy lubią się zasłuchać i zapatrzeć w muzykę, nieodzownie towarzyszy jej materiał wideo, który pogłębia wrażenie dynamiki i podróży. Koncerty prowadzą przez rozmaite przestrzenie, są również próbą zarejestrowania rzeczywistej przestrzeni akustycznej Wrocławia w formie sampli dźwiękowych, w celu jej reinterpretacji i doświadczenia.”;

  • proAge – poprzedni rok był również udany dla, chyba można tak powiedzieć, gospodarzy tego festiwalu. Pochodzący z Zagłębia Dąbrowskiego zespół w zeszłym roku wydał bardzo dobrze ocenianą płytę “4 Wymiar” a kilka dni temu ogłosił, że już niebawem ukaże się kolejny album o tytule “Coelum”. Przypuszczalnie pierwsze dźwięki z nowego krążka usłyszymy już w Kazimierzu. Panowie grają coś pomiędzy art rockiem a progresywnym rockiem z elementami ostrzejszych riffów;

  • Hipgnosis – krakowska formacja nie często koncertuje tym bardziej będzie to gratka dla fanów zespołu aby odwiedzić Sosnowiec. Tak jak poprzedni wykonawcy wydali w zeszłym roku dobrze przyjętą płytę “Valley Of The Kings”, która według niektórych osób jest najlepszą z ich dyskografii. A muzyka ich jest mocno zróżnicowana i jest wypadkową wielu różnych stylów. Na uwagę zapewne zasługuje niesamowita na scenie wokalistka Anna Batko, która potrafi zaczarować słuchacza jak mało kto.

Serdecznie zapraszamy więc do Sosnowca na ten progresywny wieczór. Jeszcze nie wiemy jakie będą ceny biletów ale liczę na to, że wielu fanów dobrych dźwięków pojawi się w MDK Kazimierz.

Views: 165

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.