United Arts Festival / 12-15.08.2022 / Polsat Plus Arena Gdańsk

Już za niecałe cztery tygodnie wielkie święto muzyki progresywnej, rockowej i metalowej w Gdańsku. Po zeszłorocznym sukcesie pierwszej edycji festiwalu United Arts Festival, który odbył się w gdańskim Hevelianum w tym roku organizatorzy zapraszają nas na Promenadę Polsat Plus Areny Gdańsk na cztery dni wypełnione różnorodną muzyką. Zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Poszczególne line-upy przedstawiają się następująco:

Pierwszy dzień to zdecydowanie coś dla fanów rocka progresywnego z nutą indie – rocka bo też tego dnia wystąpią takie zespoły jak szwedzki Pain of Salvation czy francuski Klone, które mają swoją rzeszę fanów w naszym kraju. Gwiazdą wieczoru będą brytyjczycy z Editors, którzy zapowiedzieli już wydanie nowego albumu w tym roku. Listę zespołów pierwszego dnia uzupełnią: Antiimater (Wielka Brytania), Lazuli (Francja) a także rodzime Tides From Nebula oraz Origin of Escape.

Drugi dzień to zapewne coś dla fanów ostrzejszego brzmienia. Bo też gwiazdami tego dnia będą niemieckie legendy thrash metalu, zespół Kreator (który niedawno wydał swój kolejny album zatytułowany “Hate Über Alles”) oraz Sodom. Zresztą pozostałe kapele również zapowiadają się ciekawie: z Polski wystąpią – Turbo, Faust i Corruption, z Holandii – Sinister oraz z USA – Malevolent Creation.

Podczas dnia trzeciego (chyba najbardziej zróżnicowanego) gwiazdą będzie pochodząca z Utrechtu w Holandii rockowa grupa Kensington. Ale obok nich pojawią się: znani i lubiani alternatywni Panowie z Happysad, electro-popowy Kamp!, bardzo ostatnio widoczna na polskiej scenie Chemia, widziane przeze mnie w Ostrowie Wielkopolskim – Obrasqi oraz Undefy, który zadebiutuje na tym festiwalu. Jak widać będzie to bardzo silna reprezentacja z Polski. Cały skład tego dnia uzupełni zespół, na który ja bardzo czekam czyli brytyjski Pure Reason Revolution, który będzie promował znakomity, wydany w tym roku album “Above Cirrus”.

Na ostatni dzień organizatorzy przygotowali również ciekawą mieszankę zespołów. Jako gwiazda wystąpi szwajcarska, metalowa formacja Zeal & Ardor a także duński Myrkur, który często odwiedza nasz kraj. A jak już o tym projekcie wspomniałem to trzeba też powiedzieć, że obok niego zagra Me and That Men, który współpracował z Myrkurem przy jednym z utworów ze swojej ostatniej płyty. Poza wspomnianymi w czwartym dniu wystąpią również: Voivod, Backhand Slap, Lili Refrain, Łysa Góra oraz Noconcreto.

Jak widać festiwal przestawia się bogato dlatego też serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów. Bilety w cenie 199 złotych (opcja jednodniowa), 349 złotych (opcja dwudniowa) oraz 499 złotych (karnet na cały festiwal) można zakupić na portalach biletowych: eBilet.pl (https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/united-arts-festival/?partner=bakstage) oraz Eventim.pl (https://www.eventim.pl/artist/unitedartsfestival/?affiliate=UAF).

Views: 117

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.