Vola, Voyager, Four Stroke Baron / 12.09.2022 / Zaścianek / Kraków

Znakomici duńczycy z kwartetu Vola wracają do Polski po raz pierwszy jako headliner trasy “Witness Tour”. Promując właśnie album “Witness” oraz pandemiczny koncert “Live from the Pool” pojawią się w Polsce dwukrotnie w Krakowie oraz Warszawie. Będzie to trzecia wizyta tej formacji w Polsce. My mieliśmy okazje poznać tych sympatycznych skandynawów gdy występowali jako support zespołu Haken. I wtedy mimo, że przyjechali bez swojego klawiszowca to dali koncert, który na długo pozostał w naszej pamięci. W skład zespołu wchodzą: gitarzysta i wokalista Asger Mygind, klawiszowiec Martin Werner, basista Nicolai Mogensen oraz perkusista Adam Janzi.

Jako support wystąpią zespoły Voyager oraz Four Stroke Baron. Pierwsi z nich to powstały w 1999 roku bardzo interesujący, progmetalowy kwintet z Australii mający wielu fanów w naszym kraju. Aktualnie skład zespołu przedstawia się następująco: Daniel Estrin (wokal, klawisze), Alex Canion (gitara basowa), Simone Dow (gitara), Scott Kay (gitara) oraz Ashley Doodkorte (perkusja). Mają na swoim koncie siedem albumów. Ostatni z nich to “Colours in the Sun” wydany w 2019 roku. Ciekawostką jest, że zespół w tym roku brał udział w eliminacjach do Eurowizji gdzie zajął drugie miejsce (z utworem “Dreamer”). Niedawno również ukazał się nowy singiel “Submarine”, który prawdopodobnie zapowiada nowy krążek tej formacji. Four Stroke Baron to trójka muzyków, którzy wykonują muzykę z pogranicza rocka progresywnego i nowoczesnego metalu. Ich dokonania dotychczasowe to cztery płyty długogrające i jedno EP. Ostatnim wydawnictwem jest album “Classics” z 2021 roku. Four Stroke Baron to: Kirk Witt, Matt Vallarino oraz Keegan Ferrari.

Pojawiła się również czasówka, którą prezentujemy poniżej:

Na wydarzenie zapraszamy wraz z organizatorem czyli Knock Out Productions. Bilety w cenie 99 złotych można nabyć tutaj: https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/vola (bilety kolekcjonerskie) oraz na portalu ebilet.pl: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/vola/.

Views: 71

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.