Amarok, Pale Mannequin / 23-25.02.2023 / Białystok, Łódź, Warszawa

W najbliższy weekend w trzech miastach Polski zagości zespół Amarok wraz ze swoją zimową trasą promującą ostatni album “Hero”. Gościem specjalnym jest pochodzący z Warszawy kwartet Pale Mannequin. Oba te zespoły wystąpią w następujących lokalizacjach:

  • 23.02 – Łódź – Klub Wooltura;

  • 24.02 – Białystok – Zmiana Klimatu;

  • 25.02 – Warszawa – Terminal Kultury Gocław – filia CPK (tutaj jeszcze dodatkowo wystąpi zespół Pinn Dropp).

Kilka słów o każdym zespole poniżej:

  • Amarok – to ponad 20-letnie doświadczenie na rynku muzycznym, okraszone sześcioma wydawnictwami studyjnymi, z których dopiero wydany w 2017 roku „Hunt” dał zespołowi szeroki rozgłos, nie tylko w naszym kraju, ale też na świecie. W 2019 roku Michał Wojtas nawiązał współpracę z brytyjskim choreografem Jamesem Wiltonem, czego efektem stał się piąty album – “The Storm”. W 2021 roku Amarok ustabilizował swój skład zapraszając do współpracy Konrada Zielińskiego (perkusja) i multiinstrumentalistę Kornela Popławskiego. Szósty album Amarok, “Hero”, został wydany jesienią 2021 roku. „Hero” to zbiór nowatorskich, świeżo brzmiących i wyjątkowo przestrzennych kompozycji, o równie mocnej warstwie lirycznej, która zadaje bardzo aktualne pytania dotyczące naszej przyszłości. Klimat panujący w utworach hipnotyzuje od pierwszego odsłuchu i skłania do wielu kolejnych.

  • Pale Mannequin – wychodząc od szeroko pojętego prog-rocka i art-rocka, ich muzyka zaprasza słuchaczy do świata dynamicznych riffów, funkowych groove’ów, wzruszających wokali i melancholijnych melodii. Na scenie dają z siebie wszystko, tworząc niepowtarzalny klimat w towarzystwie swoich niemych manekinów. W skłąd zespołu wchodzą: Tomasz Izdebski (wokal, gitara, instrumenty klawiszowe), Grzegorz Mazur (wokal, gitara), Dariusz Goc (gitara basowa), Jakub “Qba” Łukowski (perkusja).

  • Zapraszamy w imieniu zespołów oraz organizatora Independent Music Market na wszystkie te koncerty. Bilety można zakupić tutaj: https://independentmusicmarket.com/pl/bilety.

    Views: 71

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.