Muzyczna jesień w OK Andaluzja w Piekarach Śląskich

Tegoroczna jesień w Ośrodku Kultury Andaluzja zapowiada się wybornie. W ciągu najbliższych tygodni wystąpią:

Jeden z najlepszych zespołów bluesrockowych na świecie, między innymi ze względu na niesamowitą energię sceniczną i niezapomniane koncerty. Gerry Jablonski to wulkan energii scenicznej, niezwykle charyzmatyczny i doświadczony muzyk. W ostatnim czasie kapela współpracuje z czołowym polskim producentem Leszkiem Łuszczem, odpowiedzialnym za realizację (uznawanego za najlepszy dotychczas krążek zespołu) “LIVE at the Blue Note” (2018) oraz wydanego w tym roku singla “Goddamn”. Do ostatnich opublikowanych w formie video rejestracji koncertowych GJB zaprosili lidera King King – Alana Nimmo – z którym wykonali utwory Heavy Water i Soul Sister. Po ponad 18 miesiącach przerwy spowodowanych pandemią załoga ze Szkocji jest głodna grania bardziej niż kiedykolwiek i gotowa na nowe wyzwania. Jak sami mówią: Zrób sobie przysługę – poznaj najlepszy zespół o jakim dotąd nie słyszałeś, zanim zrobi to reszta świata. Zespół występuje aktualnie w następującym składzie: Gerry Jablonski (gitara, wokal), Piotr Narojczyk (harmonijka), Grigor Leslie (gitara basowa) oraz Lewis Fraser (perkusja, wokal). Bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż) oraz 90 zł (w dniu koncertu) możecie nabyć w tym miejscu: https://okandaluzja.pl/?page_id=663

Agencja muzyczna „OSKAR” oraz Independent Music Market mają przyjemność zaprosić na 2 magiczne wieczory w towarzystwie jednych z najlepszych przedstawicieli rocka progresywnego! Muzyki Retrospective nie można zamknąć w jednym gatunku. Zespół pochodzący z Leszna tworzy nowocześnie brzmiącą mieszankę elementów: prog-rocka, metalu i post-rocka. Utwory grupy łączy charakterystyczna melodyjność połączona z ostrzejszymi wstawkami gitarowymi i mocnym głosem wokalisty. Grupa ma na swym koncie bogate doświadczenia sceniczne. Zespół odbył już ponad 200 koncertów, z których każdy był prawdziwym rockowym show porywającym publiczność. Grywali w towarzystwie wielu uznanych wykonawców, takich jak: Fish, Steve Rothery, Lazuli, Antimatter, czy Riverside, na dużych festiwalach w Europie i w Polsce.

Red Sand to grupa, która stoi na podium popularności wśród fanów kanadyjskiego rocka neoprogresywnego. Założony w 2003 roku przez gitarzystę Simona Carona zespół ma na swoim koncie 9 płyt, a album “The Sound of the Seventh Bell” wydany w 2019 roku przez wielu uznany został za ich najlepszy materiał, koronujący dotychczasową twórczość. To niepowtarzalna okazja – zespół pierwszy raz przylatuje do Polski!

Koncerty odbędą się 23.09 (Poznań – 2Progi) oraz 24.09 (Piekary Śląskie – Ośrodek Kultury Andaluzja). Bilety dostępne są w następujących miejscach: Portal Bilety24, Portal TOBILET oraz na Independent Music Market (bilety kolekcjonerskie).

Legenda neo prog rocka, The Flower Kings z nową płytą i trasą koncertową w Polsce! Jeśli jakiś zespół zasługuje na tytuł “epicki”, to bez wątpienia jest to “The Flower Kings”. Od prawie 30 lat szwedzka legenda progresywnego rocka wraz ze swoim charyzmatycznego frontmanem i gitarzystą Roine Stoltem (znanym także między innymi z Transatlantic) wzbogacają świat muzyki o symfoniczne arcydzieła, nie wykazując żadnych oznak zmęczenia przez te wszystkie lata. Większość piosenek “Królów kwiatów” trwa ponad pięć, czasem nawet ponad dziesięć minut, a mimo to nigdy się nie nudzi ani przez sekundę. Z jednej strony jest to zasługa przemyślanych aranżacji, które przebiegają przez najróżniejsze nastroje, podobnie jak emocjonujący film, który sprawia, że zapominamy o pilocie. Z drugiej strony muzyka ma niesamowitą rozpiętość stylistyczną z wpływami od klasycznego bluesa i Beatlesów po Yes, Pink Floyd i jazz fusion z lat 70. 8 września ukazał się kolejny album studyjny zespołu “Look At You Now”, który zostanie zaprezentowany podczas trasy koncertowej w Polsce! Muzycy zapowiadali, że stylistycznie będzie to powrót muzycznych korzeni grupy! Dowodem na to jest między innymi powrót do składu Michaela Stolta, który występował z grupą przez całe lata 90te! Bilety w cenie 109 złotych możecie nabyć w tym miejscu: https://www.bilety24.pl/koncert/1075-the-flower-kings-piekary-slaskie-08-10-2023-89751?id=484524.

Śląska grupa muzyczna Oberschlesien wykonująca industrial metal powstała w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki. W swej twórczości formacja posługuje się Językiem Śląskim. Zespół zagrał setki koncertów na wszystkich największych festiwalach w Polsce i za granicą gdzie jest entuzjastycznie przyjmowany krzewiąc Śląską Tożsamość, Kulturę i Język Śląski. Ośrodek Kultury Andaluzja zaprasza na specjalny Barbórkowy Koncert zespołu Oberschlesien. Bilety w cenie 50 złotych (do końca października), 60 złotych (od 1 listopada) oraz 65 złotych (w dniu koncertu) można nabyć w tymi miejscu: https://okandaluzja.pl/?page_id=663.

Views: 64

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.