euphorizone, Here on Earth, Beyond The Event Horizon / Bydgoszcz, Poznań / 29.09.2023, 01.10.2023

Już w najbliższy piątek oraz niedzielę serdecznie zapraszamy wszystkich fanów dobrego progresywnego grania do województw: kujawsko – pomorskiego oraz wielkopolskiego na dwa wydarzenia, które odbędą się odpowiednio w Bydgoszczy oraz Poznaniu. A wystąpią tam:

  • euphorizone – to instrumentalno -wokalna porcja muzyki rockowej zmieszana z progresywnymi inspiracjami współtwórców grupy. Melancholia i fantazje artrockowe z nieodzownym udziałem klawiszowej elektroniki, w ramie dynamicznych rytmów tworzą horyzont słów i dźwięków, na którym odnalazła się grupa muzyków z zamiłowania, kreując wspólnie własną strefę brzmienia. Zespół powstał we wrześniu 2016 roku w Gniewkowie. Po pandemii zespół zagrał kilka koncertów, aż wreszcie, na przełomie 2022 i 2023 roku, zarejestrował w studio swój debiutancki album zatytułowany “Invictus”, zawierający 12 autorskich kompozycji (w tym 3 instrumentalne) ukazał się 05.05.2023, początkowo na portalach streamingowych, natomiast wersja fizyczna, w postaci digipacka, została udostępniona 30.05.2023. Aktualny skład zespołu to: Michał Gawroński (wokale/teksty), Krzysztof Mistur (gitary), Mariusz Tomaszewski (instrumenty klawiszowe), Adam Majewski (bas), Maciej Gańczak (perkusja) oraz gościnnie Leszek Mulorz (trąbka);

  • Here on Earth – katowicki zespół powstał w pierwszej połowie 2014 roku. Grupa ma na swoim koncie trzy albumy (ostatni “Nic nam się nie należy” miał premierę w sierpniu 2022) oraz opublikowany w sieci singiel “K.A.T.E.”, który przez wiele tygodni znajdował się na liście TurboTop w AntyRadiu. Bardzo dobre recenzje muzyki Here on Earth gościły w wielu polskich oraz zagranicznych wydawnictwach i portalach, m.in. Teraz Rock, Top Guitar, Eclipsed czy Fireworks. Zespół ma na swoim koncie występy m.in. na Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Toruniu, Warsaw Prog Days w Warszawie, Prog the Night w Łodzi, Progolucji Październikowej we Wrocławiu, Baszta ProgFest w Ostrzeszowie, Ostrów Rock Festival w Ostrowie Wielkopolskim, a także Ino-Rock Festival 2023. Grupa koncertuje w całej Polsce biorąc udział w mniejszych i większych wydarzeniach klubowych.

  • Beyond the Event Horizon – dołączy do dwóch wcześniej wspomnianych kapel w Poznaniu. Jest to zespół rockowy, grający muzykę instrumentalną, założony w 2010 roku. W 2020 roku grupa wydała swój trzeci studyjny album. BTEH występował na wielu festiwalach, w tym “Energia Lecha Festival”, a także pojawiał się na scenie z takimi grupami jak: Khuda, Dorena, Crippled Black Phoenix, Antimatter, Spoiwo, Besides, Steak Number Eight, Telepathy czy Long Distance Calling. Będzie to też prawdopodobnie pierwsza okazja do zobaczenia zespołu w nowej odsłonie po odejściu Tytusa Adamczewskiego.

Jako, że nad obydwoma wydarzeniami objęliśmy patronat medialny to z większą przyjemnością i zapałem zapraszamy na te dwa wydarzenia. My z powodów urlopowych niestety nie możemy w nich wziąć udziału ale zapewne fani rocka progresywnego z Poznania, Bydgoszczy i okolic się nie zawiodą gdy pojawią się na tych koncertach. Bilety możecie nabyć w następujących miejscach:

W imieniu zespołów i własnym serdecznie Was zapraszamy na te wydarzenia.

Views: 41

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.