Villagers of Ioannina City, Wodorost, Red Scalp / Kraków, Poznań / 14-15.10.2023

Już za ponad dwa tygodnie ponowna uczta muzyczna odbędzie się za sprawą niezawodnych Villagers of Ioannina City, którzy ponownie odwiedzą nasz kraj i zagrają dwa występy promując rewelacyjny album koncertowy “Through Space and Time”. Towarzyszyć im będą dodatkowo supporty z naszego kraju. W Krakowie będzie to Wodorost zaś w Poznaniu – Red Scalp. Kilka słów o każdym z wykonawców poniżej:

  • Villagers of Ioannina City – zespół pochodzi z Ioanniny w Grecji i został założony w 2007 roku. W utworach VIC przeważa post, stoner i psychodeliczny rock ze sporą dawką greckiej muzyki ludowej z regionu Epiru. Regionalną tradycję muzyczną charakteryzuje polifonia, specyficzne rytmy i melodie oraz użycie klarnetu, kavalu i dud. VIC wracają do Polski po udanej trasie “World’s On Fire”. Zeszłoroczne koncerty w Polsce cieszyły się ogromną popularnością, nie przegap tego wydarzenia!

  • Wodorost – instrumentalne trio z Warszawy, zaprasza do wyjątkowej, kontemplacyjnej muzycznej podróży, łącząc desert rock z wpływami post-rocka. Ich muzyka przywołuje na myśl “latanie nocą nad pustynią”, malując dźwiękami obrazy, które poruszają wyobraźnię. Nazwa Wodorost nie jest przypadkowa. “Zauważyliśmy, że nasze brzmienie jest “wodne”, organiczne. Jednocześnie staramy się, aby nasza muzyka płonęła. Choć gramy głównie instrumentalnie, nie zamykamy się koncepcyjnie, nie boimy się „dorzucić” wokalnych wstawek” – mówią muzycy. Ich samozwańczy gatunek, podwodny desert rock, odzwierciedla tę muzyczną fuzję. Trio właśnie wypuściło swój najnowszy singiel zatytułowany “Temple”, zapowiadając tym samym ich nadchodzący materiał „From The Depths” – album koncepcyjny, symbolizujący wypływanie z głębin, metaforyczną podróż wewnątrz siebie oraz walkę z depresją;

  • Red Scalp – zespół powstał w 2012 roku, kiedy to fascynacja twórczością Black Sabbath, czy legend psychodelii i stonera, połączyła się z chęcią tworzenia własnej muzyki. Red Scalp dodał jeszcze do muzycznej receptury elementy doomowe oraz… saksofon i w ten sposób określił swój styl. Wspaniale zaprezentowali go już na debiucie, „Rituals” z 2016 roku oraz na fenomenalnym „Lost Ghosts” wydanym rok później. Aktualnie promują swój ostatni album „The Great Chase In The Sky”, lecz po Wielkich Równinach krążą już plotki, że szykuje się coś nowego.

Koncerty organizuje Soulstone Gathering a bilety w cenie 89 złotych możecie nabyć w następujących miejscach: Kraków oraz Poznań. Ewentualnie dla niezdecydowanych do końca bilety będą dostępne w dniu koncertu w cenie 100 złotych. Jednakże nie zwlekajcie, w Krakowie sprzedano już ponad 60% biletów. Serdecznie zapraszamy!!!

Views: 43

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.