KORN / Spodek, Katowice / 30.07.2024

Amerykańska, pochodząca z Kalifornii formacja KORN z okazji 30-lecia swojego istnienia zawita do Polski na jedyny koncert podczas zbliżającej się trasy. Wystąpią 30 lipca w katowickim Spodku.

KORN zmienił świat muzyki wraz z wydaniem swojego debiutanckiego albumu, który stał się wyznacznikiem dla innych zespołów w ich gatunku muzycznym (czyli w “nu metalu”), a trwały sukces grupy wskazuje na znacznie szerszy wpływ zespołu na kulturę. The FADER tak opisuje muzyków i ich twórczość: “Nastąpiło nieoczekiwane przełamanie w popowym środowisku, podczas gdy KORN sformułował pewien generacyjny lęk przed klaustrofobiczną, samonapędzającą się świadomością”.

Od momentu założenia zespołu sprzedali 40 milionów albumów na całym świecie, zdobyli dwie nagrody oraz siedem nominacji do nagrody GRAMMY, odbyli niezliczone trasy koncertowe i ustanowili wiele rekordów na całym świecie, które mają szansę pozostać nieosiągalne dla innych zespołów. Jonathan Davis, gitarzyści James “Munky” Shaffer i Brian “Head” Welch, basista Reginald “Fieldy” Arvizu i perkusista Ray Luzier, nadal przekraczają granice rocka, alternatywy i metalu, pozostając filarem gatunku dla fanów na całym świecie. Poziom osiągnięć KORN wykracza poza zdobyte wyróżnienia i platynowe certyfikaty, są oni określani jako “prawdziwy motor napędowy, którego obecne zespoły nie potrafią dosięgnąć”. Reprezentują nowy typ muzyki oraz radykalną, nowatorską twórczość, a ich zdolność do wychodzenia poza ramy gatunkowe sprawia, że bariery wydają się nieistotne.

Bilety na to wydarzenie nadal są dostępne w następujących miejscach:

Organizatorem wydarzenia jest Live Nation Polska.

Views: 40

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.