Mr. Big / Centrum Koncertowe A2, Wrocław / 06.08.2024

Po ogromnym sukcesie koncertu w warszawskiej Progresji (wszak był wyprzedany) legendarna hardrockowa supergrupa Mr. Big powraca na jeszcze jeden występ 6 sierpnia w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu. Będzie to koncert po wydaniu zupełnie nowego albumu “Ten” (premiera 12 lipca). Ich supportem podczas tego wieczoru będzie pochodzący z Żyrardowa – Pull the Wire.

Mr. Big to idealny dowód na to, że można znaleźć pełną równowagę między ekstraklasowym opanowaniem swojego instrumentu i hitami lepiącymi się do ucha. W końcu wiadomo, że Billy Sheehan to bóg basu, który zagra wszystko. Wiemy też, że Paul Gilbert to techniczny gitarowy omnibus, który potrafi znaleźć swoje miejsce i w metalu, i w bluesie. O maestrii Nicka D’Virgilio za zestawem perkusyjnym czy potężnym głosie Erica Martina nawet nie trzeba wspominać. Dlatego tym lepiej, że oprócz imponującego zaplecza technicznego ci panowie mają także smykałkę do nieśmiertelnych przebojów, w latach 90. (i w końcówce 80.) wyprodukowali ich tonę. Na żywo, jak się pewnie domyślacie, będzie to pokaz klasycznej rockowej energii w połączeniu z bezbłędnym feelingiem oraz umiejętnościami. Hardrockowy luz, glammetalowy powab, a na deser odrobina słodyczy popu – to właśnie Mr. Big.

Pull The Wire grają punk rocka, a w repertuarze mają m.in. utwór “Zgniły polski rock’n’roll”. To hasło trafnie oddaje muzyczną ofertę grupy z Żyrardowa. Ich podejście zasadza się na trzech filarach: surowiźnie, przebojowości i humorze. To dzikie garażowe harce, ale podane z rockowym wyczuciem chwytliwości oraz puszczeniem oka do słuchacza. Ich humorystyczne podejście do punk rocka to ich wielki atut.

Organizatorem koncertu jest Knock Out Productions a bilety znajdziecie w poniższych miejscach:

Views: 12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.