Imminence, Novelists, Port Noir / 09.05.2022 / Kwadrat / Kraków

Już za dokładnie dwa tygodnie w krakowskim klubie Kwadrat odbędzie się wieczór pod znakiem metalcore’u i alternatywnego rocka. Na scenie wystąpią zespoły: Imminence, Novelists oraz Port Noir. Ci pierwsi wystąpią jako gwiazda wieczoru.

Imminence to założony w 2009 roku kwartet pochodzący ze Szwecji w którego skład wchodzą Eddie Berg (wokal, skrzypce), Harald Barret (gitara, wokal), Alex Arnoldsson (gitara rytmiczna), Christian Höijer (gitara basowa) oraz Peter Hanström (perkusja). Co ciekawe w ich muzyce poza metalcorem można usłyszeć wiele innych gatunków muzycznych jak pop rock czy djent ale także elementy muzyki klasycznej. Podczas najbliższej trasy będą oni promować wydany w zeszłym roku album “Heaven in Hiding”.

Novelists rozpoczęcie swojego istnienia datuje na rok 2013. Miejscem utworzenia był Paryż a głównymi sprawcami bracia: Amael i Florestan Durand. Mimo, że często dziennikarze wrzucają ich muzykę do worka z napisem metalcore to ich dźwięki nie ograniczają się tylko do niego. W ich utworach słychać dużo melodii, które przeplatają się z mocnymi riffami znanymi z progmetalu czy z elektroniką. Do tego jeszcze w październiku 2020 roku dołączył do zespołu bardzo dobry, niemiecki wokalista Tobias Rische, którego można usłyszeć na wydanych w 2021 roku singlach “Terrorists” oraz “Do You Really Wanna Know?”.

Port Noir to zupełnie inna bajka niż dwa poprzednie zespoły. W muzyce tego tria słychać tak wiele różnych styli, że ciężko jakoś tę muzykę sklasyfikować. Według samego zespołu jest to alternatywny rock i niech tak pozostanie. A to, ze usyłszycie tam inspiracje takimi zespołami jak Queens Of The Stone Age, Rage Against The Machine czy Depeche Mode to tylko świadczy jakie wzorce Panowie mieli przy tworzeniu muzyki. W tym roku wydali znakomity (choć trochę krótki), czwarty w dorobku album “Cuts”, który zapewne teraz będą promować. Jeśli chcielibyście przeczytać moje odczucia na temat ich koncertu sprzed trzech lat to zapraszam tutaj: http://www.rockarea.pl/relacje/2019-11-24-leprous-the-ocean-port-noir-wroclaw/.

Zapowiada się jak widzicie świetny wieczór w Krakowie. Bilety są do nabycia na stronie KnockOut Productions a kosztują tylko 75 złotych więc myślę, że warto wybrać się na początku maja na ten występ.

Views: 86

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.