Villagers of Ioannina City, DVNE / 29.05.2022 / Zaścianek / Kraków

Zespół Villagers of Ioannina City ma dużego pecha do występów naszym kraju ale mam nadzieję, że jak mówi znane powiedzenie: “Do trzech razy sztuka” bo też dwa poprzednie występy były odwoływane przez pandemię. Liczę jednak, że to fatum się zakończyło i w tym roku Panowie pochodzący z Grecji dotrą do naszego kraju i to dwukrotnie. Tak, bo też jakiś czas temu (dokładnie pod koniec lutego) dowiedzieliśmy się, że zespół wystąpi na kolejnej edycji Ino Rock Festiwal w Teatrze Letnim w Inowrocławiu (gdzie mam nadzieję, również się zobaczymy po dłuższej przerwie). Ale trochę jak grom z jasnego nieba w zeszłym tygodniu została ogłoszona europejska trasa, na której jednym z przystanków został krakowski Zaścianek. Jeśli ktoś jeszcze nie zna twórczości muzyków z Hellady to spieszę zakomunikować, że ostatni album długogrający czyli “Age of Aquarius” jest jedną z najlepszych płyt ostatnich kilku lat. A gdybyście mieli wątpliwości czy warto wybrać się na ich koncert to na Youtube można zobaczyć możliwości koncertowe zespołu z Aten, który promował wspomniany wcześniej album. Mnie zachwyca ta muzyka za każdym razem a w szczególności wykorzystanie instrumentów rodem z Grecji co w połączeniu z gitarowymi riffami jest wyjątkowe i niepowtarzalne.

Jako support wystąpi szkocki kwintet DVNE, który wykonuje muzykę spod znaku progmetalu a jego inspiracjami jest literatura science fiction (pierwsza nazwa zespołu to Dune nawiązująca do powieści Franka Herberta). Do tej pory mają na swoim koncie dwie płyty długogrające: “Etemen Ænka” oraz “Asheran” wydane odpowiednio w 2021 i 2017 roku.

Na koncert zapraszają Soulstone Gathering oraz Klub Zaścianek w ostatnią niedzielę maja na godzinę 19. Bilety w cenie 89 złotych można nabyć na platformie goout.net pod tym linkiem: https://goout.net/pl/villagers-of-ioaninna-city+dvne/szsvpht/

Views: 96

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.