TesseracT, Lorna Shore / 09.08.2022 / Palladium / Warszawa

Na ten koncert czekałem już bardzo długo. Gdy podczas festiwalu Prog In Park spotkałem się z zespołem TesseracT mówili oni o tym, że mają przyjechać do nas na dwa koncerty w grudniu 2019 roku jednakże się nie udało. Później wszystko wstrzymała pandemia ale piątka z Wielkiej Brytanii nie próżnowała bo nagrała przepiękny “pandemiczny” album koncertowy w studiu Milton Keynes o tytule “Portals”, który był namiastką tego co możemy zobaczyć podczas występów tego znakomitego kwintetu. Niedawno jednak dzięki KnockOut Productions pojawiła się informacja o tym, że Tesseract przyjedzie do Polski po raz trzeci na jeden koncert w warszawskim Palladium. Panowie są w trakcie nagrywania swojego piątego albumu w studiu Middle Farm w Anglii, który wydany zostanie w tym roku (możliwe, że już w sierpniu usłyszymy nowe utwory a nawet będzie już dostępny cały album). Od roku 2014 wykrystalizował się stały skład, w który wchodzą: Daniel Tompkins (wokal), Amos Williams (bas), Acle Kahney (gitara), James Monteith (gitara) oraz Jay Postones (perkusja).

Jako co-headliner wystąpi zespół, który zapewne spodoba się wielbicielom mocniejszych brzmień. Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych kapela Lorna Shore wykonuje muzykę spod znaku deathcore’u i metalcore’u. Ich ostatnim wydawnictwem jest 18-minutowa EP-ka wydana w zeszłym roku “…And I Return to Nothingness”. Na ten rok (a dokładnie październik) zapowiedziana została już czwarta płyta długogrająca o tytule “Pain Remains”. Na tej właśnie płycie pojawi się nowy wokalista Will Ramos (znany z zespołów Monument Of A Memory oraz A Wake In Providence), który rozpoczął współpracę z zespołem w 2021 roku (wcześniej zaśpiewał na trasie Lorny Shore w latach 2020 – 2021).

Koncert jak już wcześniej napisałem odbędzie się w warszawskim klubie Palladium. Bilety są do nabycia na stronie sklepu organizatora KnockOut Productions (https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/tesseract-lorna-shore) oraz na portalu Ebilet (https://www.ebilet.pl/muzyka/hard-heavy/tesseract/) w cenie 129 złotych. Ewentualnie w dniu koncertu bilety będą po 140 złotych. Serdecznie zapraszamy.

Views: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.