Haken, Between The Buried And Me, Cryptodira / 24.02.2023 / Proxima / Warszawa

Już za 24 dni w warszawskim klubie Proxima na co-headlinerskiej trasie pojawią się zespołu Haken oraz Between The Buried And Me. Jako support ich wsparciem będzie Cryptodira. Krótkie opisy zespołów poniżej:

  • Haken – już od lat ma ugruntowaną pozycję w progmetalowym panteonie. Szerszy poklask zdobyli już przy premierze “The Mountain” z 2013 roku i na pewno pomogły w tym liczne pochlebstwa z ust takich tuzów jak Jordan Rudess lub Mike Portnoy, ale Brytyjczycy nie zasypują gruszek w popiele i wciąż zaskakują słuchaczy. Ich ostatnie dwie płyt to wyraźny zwrot w stronę metalowej gałęzi muzyki progresywnej i wyszedł on tak dobrze jak wszystkie poprzednie wolty. Czy tych kolesi w ogóle da się zatrzymać?

  • Between The Buried And Me –mówi się, że metal progresywny wpada w pułapkę własnych trików, a pierwiastek “progresywny” dodaje się do niego tylko z przyzwyczajenia, ale Between the Buried and Me przeczą tej zasadzie. To kapela, która bez problemu stawia sobie poprzeczki na niebotyczne wysokości, a potem z lekkością je przeskakuje. Tylko u nich znajdziecie luźne nawiązania do współczesnych wcieleń amerykańskiej ekstremy połączone z opcją fusion czy bardziej współczesnym progmetalowym transem. W tych utworach nie ma chwili na oddech i dobrze – podczas koncertu będziecie stać z opuszczonymi szczękami.

  • Cryptodira – to jedna z tych grup, które pompują i stale odświeżają pojęcie metalu progresywnego. Bez większych zahamowań wrzucają słuchaczy w wir blastów i innych składowych death metalu, ale do tego oferują jazzowe przebiegi, refreny z arenowym potencjałem i post-metalowe snuje. Tak kreatywnych ludzi ze świecą szukać!

Serdecznie zapraszamy w imieniu swoim oraz organizatorów czyli Knock Out Productions (http://www.knockoutprod.net). Bilety w cenie 119 złotych można nabyć w sklepie KnockOut Music Store (https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/between-the-buried-and-me) oraz na portalu eBilet.pl (https://www.ebilet.pl/muzyka/hard-heavy/haken-between-the-buried-and-me-cryptodira).

Views: 45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.