Majmuzyczne zapowiedzi na miesiąc Maj 2023

Wszyscy już powracali z majówkowych wojaży, my także. Czas na zapowiedzi koncertowe na maj czyli najbardziej “majmuzyczny” miesiąc roku :). Polecamy Wam następujące wydarzenia muzyczne (a też sami powinniśmy się na większości z nich pojawić):

Sorry Boys – Noc Muzeów w Muzeum Śląskim (13.05.2023)

Renesans w Katowicach, dlaczego nie. Zespół Sorry Boys kontynuuje promocję znakomitego albumu “Renesans”, który wydali w zeszłym roku. I jak dla mnie trochę z zaskoczenia ogłosili koncert podczas tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się w najbliższą sobotę w całym kraju. A wystąpią w przepięknej scenerii Muzeum Śląskiego w Katowicach. Koncert odbędzie się na parkingu naziemnym a wstęp na niego jest bezpłatny. Jeśli więc macie ochotę zaśpiewać z Belą Komoszyńską takie przeboje jak “Fudżi”, “Moje Kochanie” czy “Absolutnie, Absolutnie” to przybywajcie do Katowic. Koncert ma się rozpocząć o 23.

Ampacity, Dola – Katowice, Katofonia (14.05.2023)

Dzień później również w Katowicach odbędzie się koncert dwóch bardzo ciekawych zespołów, które przebędą szmat drogi aby zagrać dla publiczności w Katofonii. Reaktywująca się kapela Ampacity wydała niedawno bardzo dobry album oznaczony numerem “IV”. Od stycznia tego roku występują jako kwartet a grają mieszankę stonera, space rocka, kraut rocka i jak dla mnie też trochę post rocka. Tę instrumentalną ucztę muzyczną uzupełni dodatkowo występ zespołu Dola, który od 2020 roku zadziwia scenę polskiego doom metalu a nie tylko jego elementy usłyszymy w ich muzyce. Panowie wydali już dwa ciepło przyjęte albumy, które w zeszłym roku zostały zreedycjonowane. Na koncert zapraszają Happy Dying Productions oraz Piranha Music a bilety w cenie 40 złotych można zakupić tutaj: https://goout.net/pl/bilety/ampacity+dola/wetr/.

Let See Thin, Osada Vida – Łódź, Klubopiwiarnia (20.05.2023)

Progresywny wieczór szykuje się w Klubopiwiarni w Łodzi, gdzie wystąpią czołowe zespoły tego nurtu z naszego kraju. Gospodarzami wieczoru będą Panowie z Let See Thin, którzy przygotowują nowy materiał na drugi już album w swoim dorobku. Ich koncerty to świetne gitary, rewelacyjna sekcja rytmiczna i niepowtarzalny głos Łukasza Woszczyńskiego. Goścmi, którzy przyjadą do centralnej Polski będą budzący się z muzycznego letargu popularni “Osadnicy”. Ich koncert w katowickim Królestwie był dużym zaskoczeniem in plus i dlatego wiem, że warto się pojawić na tym koncercie. A jeśli słyszeliście nowe single: “Here/Now” czy “Make Us Proud” to możecie wiedzieć czego się spodziewać po ich występie. Bilety w cenie 30 złotych będą dostępne przed koncertem w Klubopiwiarni.

Maciej Meller – “Live After Zenith” – Przeciszów, Dom Kultury (21.05.2023)

To chyba najważniejszy koncert maja. Zresztą to będzie taki Zenithowy weekend bo też Maciej Meller po ogromnym sukcesie koncertu w Inowrocławiu (w styczniu tego roku) postanowił odwiedzić trzy miasta w Polsce i zaprezentować na żywo muzykę z jego albumu “Zenith”. Po kolei będą to: Ostrów Wilekopolski, Żnin oraz Przeciszów. Ja zwracam szczególną uwagę na ten ostatni koncert, bo też jest to gratka dla fanów Maćka na południu Polski. Na koncert w Przeciszowie zapraszam w imieniu Domu Kultury. Bilety w cenie 100 złotych można nabyć osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie przy ulicy Długiej 6, na stronie Rock Serwis (bilety kolekcjonerskie) pod tym linkiem https://www.rockserwis.pl/products/233639 lub zarezerwować pod numerem telefonu 33 8413-270 wew. 21 oraz poprzez e-mail: biblioteka@gbprzeciszow.pl.

Here on Earth, Body Package – Katowice, Katofonia (25.05.2023)

No i na koniec pozostawiam sobie zapowiedź “muzycznych przyjaciół” z Here On Earth, którzy będą wspomagani przez zespoły Beyond The Event Horizon oraz Body Package. Panowie z HoE wyruszą w minitrasę, gdzie przez cztery dni odwiedzą takie miasta jak Łódź, Częstochowa, Kraków oraz Katowice. I to właśnie w tym ostatnim mieście (jedynie) jako support pojawi się bardzo interesujący zespół pochodzący z Opola. Ich debiutancka płyta “The Wanted Light” wraz ze świetnym utworem “Smashing My Value” mnie osobiście powaliła. Dlatego cieszę się, że będzie mi dane ich posłuchać w Katofonii. Here On Earth natomiast kontynuuje promocję dobrze przyjętego albumu “Nic Nam Się Nie Należy” wydanego w zeszłym roku. Bilety w cenie 30 złotych można zakupić w tym miejscu: https://goout.net/pl/here-on-earth%2Bbody-package/sztwqkv/.

Views: 123

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.