POLEKU czyli slow life po naszymu

Tegoroczne odwiedziny letnich festiwali rozpoczniemy już w najbliższą niedzielę w Pszczynie gdzie odbędzie się III edycja festiwalu POLEKU czyli slow life po naszymu organizowana przez stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska”. Cały festiwal będzie miał miejsce w skansenie Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Zgodnie z informacjami od organizatora cała impreza rozpoczyna się już o godzinie 12 Śniadaniem w Skansenie. My jednak skupimy się na części artystycznej tego festiwalu. A wystąpią na nim:

 • now – festiwal rozpocznie lokalny zespół. Zgodnie z informacjami znalezionymi w sieci wykonują oni muzykę z elementami indie oraz post-rocka. Kwartet powstał w 2016 roku z inicjatywy Dominiki i Szymona Pałyz. Do składu dołączyli później Dorota Duda oraz Łukasz Bielecki. Co ciekawe Dominika gra w tym zespole na perkusji. Zespół ma na koncie jedną EP-kę wydaną w 2017 roku;

 • Hengelo – zaraz po gospodarzach na scenie pojawi się Hengelo, które znacie zapewne z moich galerii. Tym koncertem zespół już oficjalnie będzie promował swoją pierwszą płytę długogrającą o tytule „Try”.

  Łukasz Kozera – Hengelo, Kędzierzyn Koźle, Kameleon Jazz Club, 04.05.2019

  Zespół został założony kilka lat temu w Katowicach i ma już za sobą bardzo ciekawą historię. Zwyciężali oni w konkursach i festiwalach tj. “Katofonia Music Outbreak”, “Zrób Hałas”, “Koz ALL Music Festival”, “Żubrowisko” czy „Dzielnica Brzmi Dobrze”. Wystąpili także podczas Przystanku Woodstock w 2017 roku na małej scenie. Panowie grają mieszankę rocka i alternatywy z wpływami lat 80-tych. Dla mnie będzie to już trzeci występ tego zespołu w tym roku;

 • TUNE – jako ostatni na scenie pszczyńskiego skansenu pojawi się łódzka formacja TUNE. Kuba Krupski i jego ekipa obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Pierwszą, bardzo zresztą progresywną płytę zespół wydał w 2011 roku. „Lucid Moments” był jedną z najlepszych płyt tego roku.

  Jakub Krupski – Tune, Katowice, Arkada, 09.02.2013

  Ekspesyjny wokal i niepokojący akordeon to były asy atutowe tego albumu. Później zespół wydał jeszcze dwa LP: „Identity” (2014) oraz „III” (2017) a każdy był w innej stylistyce co jest również zaletą zespołu. Ewidetnie Panowie kierują się w bardziej piosenkowe klimaty. Ostatnie przeboje takie jak „Sky High” czy „Icarus” tylko to potwierdzają.

Jak widać zapowiada się świetna zabawa dlatego też serdecznie zapraszamy. Pierwszy koncert już o 16:30.

Views: 182

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.